Napisz do nas biuro@jskedukacja.pl Zadzwoń do nas 502 980 846

Terapia ręki z elementami integracji sensorycznej

Terapia ręki ma na celu głównie usprawnienie motoryki małej, jednak należy zauważyć że wspiera ona całościowy rozwój dziecka, a nie wyłącznie kończynę górną. Usprawnienie obejmuje zatem również motorykę dużą, koordynację wzrokowo - ruchową, poprawia koncentrację uwagi. Wzorce postawy i ruchu wpływają na funkcjonowanie kończyny górnej, sprawność manipulacyjną dłoni, co z kolei ma wpływ na umiejętności grafomotoryczne dziecka.

Jeśli zauważają Państwo u dziecka niechęć do podejmowania czynności manualnych, trudności z koordynacją rąk przy wykonywaniu czynności, problemy z napięciem mięśniowym w obrębie kończyny górnej, problemy z nadwrażliwością lub niedowrażliwością dotykową czy trudności w obszarze pisania, terapia ręki powinna przynieść poprawę ogólnej sprawności ruchowej w wykonywaniu czynności manualnych i samoobsługowych, a w zakresie grafomotoryki poprawę czynności pisania i formy graficznej pisma.

Terapia ręki - diagnostyka

Terapia ręki prowadzona jest w oparciu o szczegółową i indywidualną diagnozę. Składa się z ćwiczeń ruchowych, ćwiczeń i “zabaw” manualnych i grafomotorycznych. W trakcie terapii wykorzystywane są elementy integracji sensorycznej.

Warto zauważyć, że zajęcia terapii ręki są również wskazane dla osób dorosłych, którzy tracą lub już utracili sprawność motoryczną wskutek niedowładów, udarów, wylewów, wypadków oraz samego starzenia się organizmu.

Skuteczność terapii ręki

Aby terapia ręki była skuteczna, powinna ona być prowadzona systematycznie, co jednak pociąga za sobą dość znaczne koszty. Dlatego też staramy się, aby nasze usługi były dostępne dla Państwa, zarówno pod względem cenowym, dostępności terminów oraz kwestii formalnych, jak
wystawianie faktur, zaświadczeń, które korzystają z pomocy różnego rodzaju fundacji, stowarzyszeń i innych form opieki.

Nie podpisują Państwo żadnej umowy na określony czas, bowiem uważamy, że tylko jakość naszych usług, nasze kompetencje i organizacja oraz dostosowanie się do Państwa jest przyczyną, że zostaniecie Państwo z nami. To, że ufacie nam Państwo, zawierzając zdrowie swoje i swoich najbliższych, jest dla nas najwyższym wyróżnieniem i zobowiązaniem do utrzymywania wysokiej jakości naszej pracy.

Cały czas czeka na Państwa bezpłatna pomoc telefoniczna, gdzie uzyskacie informacje, które - mamy nadzieję - pomogą odpowiedzieć sobie na niepokojące Państwa pytania dotyczące Państwa lub Państwa dziecka oraz potrzeby wizyty u terapeuty czy umówienia się na zajęcia terapii ręki. Informacji udziela terapeuta, który może w danej chwili prowadzić zajęcia, więc jeśli nie odbieramy, na pewno oddzwonimy. Dziękujemy za wyrozumiałość.

Terapia ręki z elementami integracji sensorycznej w Sosnowcu - Centrum Logopedii JSK Edukacja - zapraszamy do kontaktu!

Zapraszamy osoby z Sosnowca i okolicznych miast: Dąbrowa Górnicza, Będzin, Czeladź, Katowice, Jaworzno.

Zadzwoń i uzyskaj wszelkie informację: 502 980 846

Szkoła muzyczna Sosnowiec - JSK Edukacja: mapa

Zapisz się do newslettera szkoły muzycznej JSK Edukacja!

Centrum Logopedii
Sosnowiec, ul. 3 Maja 11
502 980 846
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Zadzwoń: 502 980 846 Zadzwoń do nas