Zajęcia aktorskie

Aktorstwo jest wspaniałą dziedziną aktywności człowieka pozwalającą nie tylko wcielić się w rolę określonej postaci, ale także zrozumieć jej motywacje, pragnienia, emocje i zachowania. Dzięki aktorstwu, poprzez wcielanie się w inną postać, poznajemy i bardziej rozumiemy samego siebie.

Zajęcia aktorskie pomagają przełamać nieśmiałość, nauczyć się przekazywania zamierzonych informacji poprzez udoskonalenie wyrażania samego siebie, kształtować i kontrolować ekspresję własną, gestykulację i mimikę, rozbudzić wyobraźnię i poprawić koncentrację, doskonalić mowę oraz kształtować kulturę mówienia i zachowania się. Udział w zajęciach aktorskich przynosi wiele korzyści: ćwiczą one pamięć, kształtują i wzbogacają inteligencję emocjonalną, pomagają w nauce innych przedmiotów, rozwijają zainteresowanie czytaniem, sprzyjają umuzykalnieniu, rozwijają koordynację ruchową, zwiększają poczucie własnej wartości i są asumptem samorealizacji. Są również okazją do wspaniałej zabawy, dającej wiele radości, satysfakcji i samospełnienia.

Nauka aktorstwa jest zadaniem niezwykle wszechstronnym, dlatego podczas Warsztatów uczestnicy biorą udział w szeregu różnych zajęć i ćwiczeń, na które składają się między innymi: ćwiczenia pamięciowe, ćwiczenia z zakresu impostacji głosu, artykulacji, emisji, dykcji, poprawnego akcentu, tempa i oddechu, interpretacji tekstu, ćwiczenia praktyczne nad ekspresją własną i wyrażaniem emocji, postaw i zachowań, praca z rekwizytem, praca nad improwizacją, gry aktorskie, zajęcia wokalne, zajęcia taneczno-rytmiczne, zajęcia z podstaw ruchu scenicznego i zachowania się na scenie, ćwiczenia nad kreacją i prezentacją własnego wizerunku.

Warsztaty aktorskie organizowane przez nas pozwalają zaszczepić oraz rozwinąć w dziecku pasję aktorską, a dla uczniów szkół średnich oraz osób dorosłych mogą stanowić przygotowanie do egzaminów na studia wyższe na kierunku Aktorstwo.

Czas trwania:

Warsztaty aktorskie trwają od 1 października 2017 do 31 maja 2018 (32 spotkania po 60 minut każde).

Pełny harmonogram zajęć zostanie określony po pierwszych zajęciach w uzgodnieniu z wszystkimi uczestnikami danej grupy Warsztatów.

Dla kogo:

Warsztaty aktorskie są przeznaczone dla osób w wieku od 6 do 99 lat :). (dzieci są podzielone na grupy wiekowe)

Cena: 8 rat po 95 zł każda

(1 rata płatna do 30 września 2017, kolejne raty płatne do 15 dnia każdego miesiąca)

lub wpłata jednorazowa: 675 zł (płatna do 30 września 2017)

Warsztaty aktorskie prowadzi: Weronika Kępka

Zapraszamy mieszkańców miast Sosnowiec, Katowice, Dąbrowa Górnicza, Będzin, Czeladź, Mysłowice, Jaworzno oraz z terenów dalej położonych na Warsztaty Aktorskie

Odkryj swój talent i spełnij marzenia!

Więcej informacji : tel. 32 307 04 69 lub 664 953 030 albo skorzystaj z formularza kontaktowego.

Szkoła muzyczna Sosnowiec - JSK Edukacja: mapa

Zapisz się do newslettera szkoły muzycznej JSK Edukacja!

Prywatna Szkoła Muzyczna
Sosnowiec, ul. 3 Maja 11
664 953 030
32 307 04 69
Wszystkie prawa zastrzeżone.